رادیولوژی

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی معمولی یا پرتونگاری ساده نخستین اقدام تشخیصی برای اغلب بیماری ها است. در رادیوگرافی معمول، تصاویر یک بعدی از راه ثبت اختلاف جذب اشعه ایکس توسط بافت های مختلف تهیه می شود.

در این نوع تصویربرداری، اشعه ایکس به بخشی از بدن تابانده می شود، اشعه ایکس از بدن عبور کرده و به صفحه حساس برخورد می کند و تصویری سیاه و سفید به دست می آید. از این تصویر برای تشخیص بیماری استفاده می شود. در عکس های رادیوگرافی، استخوان، به صورت سفید نماش داده می شود.

رادیوگرافی می تواندساده یا با استفاده از ماده حاجب انجام شود که به عنوان رادیوگرافی رنگی شناخته می شود. به کمک رادیولوژی، پزشک متخصص می تواند در فرآیند تشخیصی و درمان بیمار، به اشراف اطلاعاتی بهتری دست پیدا کند.

در مواردی از جمله تصادف ها، شکستگی ها و دررفتگی ها، بررسی سیستم گوارش، بررسی سیستم ادراری، موارد چسبندگی لوله های رحم، بررسی ستون فقرات، بررسی ژنوواروم و ژنووالگوم مفاصل زانو و…. از رادیوگرافی استفاده می شود.

مرکز تصویربرداری تهران 101

شرکت طب تصویر سامان پژوه 101 تهران، در سال 1395 با مشارکت جمعی از اساتید و دانشگاهیان، از جمله جناب آقای مهندس محمدحسين وحيدی مدير عامل و عضو هيت موسس و عضو هيت مديره، در راستای خدمت به هموطنان در حوزه های تصویربرداری پزشکی، تجهیزات پزشکی و غیره … تاسیس گردید. از فعالیت های مهم این شرکت، می توان به راه اندازی مرکز تصویربرداری تهران 101 اشاره نمود.

مرکز تصویربرداری تهران 101 به عنوان مهمترین زیرمجموعه شرکت طب تصویر سامان پژوه 101 تهران، فعالیت تخصصی خود را با استفاده از مدرنترین و پیشرفته ترین دستگاه های تصویربرداری پزشکی در سال 1397 آغاز کرد.
این مجموعه مجهز به یکی ازکارامدترین انواع دستگاه های رادیولوژی دیجیتال و نرم افزارهای پردازش تصویر است که علاوه بر انجام تمامی آزمون های ساده رایج رادیولوژی، قابلیت انجام آزمون های تخصصی نظیر هیستروسالپینگو گرافی، بررسی دستگاه گوارش (باریوم میل ،سوالو، ترانزیت) و بررسی سیستم ادراری (IVP,VCUG,..) رادیوگرافی یکپارچه از کل ستون فقراتTotal Spine و Alignment view را دارا می باشد.

 

.

02166571214

02166574262

02166572018

02166575518

09133414166

مجموعه تصویربرداری تهران 101 همچنین با استفاده از زیر ساخت فناوری اطلاعات و سامانه پکس امکان دسترسی به تصاویر پزشکی را برای پزشکان محترم مقدور ساخته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا